Sport

 

Dom Młodzieży posiada dla wychowanków szeroką ofertę zajęć sportowych. Są to zarówno całoroczne zajęcia piłkarskie,  jak cotygodniowe wyjścia na „Orlika” czy halę sportową, udział w „Klubie kibica” dla pasjonatów „Lecha Poznań”, możliwość korzystania na co dzień z naszej siłowni, sali tenisa stołowego  i boisk,  jak również zajęcia zorganizowane w formie cotygodniowych kółek zainteresowań lub form aktywności sportowej:

 

Piłka nożna

Zajęcia z piłki nożnej prowadzą wychowawcy, głównie p. Sławek Strzelecki, p. Kamil Karpiszyn i p. Radosław Tasarz. Poza treningami, wyjeżdżamy również na turnieje, zawody, rywalizując o jak najlepsze miejsca, czego potwierdzeniem jest wiele zdobytych pucharów.

 

Narciarstwo

Narty, snowboard – co wtorek grupa młodzieży ćwiczy się w sportach zimowych na poznańskiej Malcie, żeby podczas ferii zimowych swoje umiejętności wykorzystać na stokach tatrzańskich gór. Miejsca w górach, do których zazwyczaj jeździmy, to w zimie Stasikówka,     a latem Szklarska Poręba.

 

Tenis ziemny

Nieco innym sposobem aktywnego spędzania wolnego czasu jest szkółka tenisa ziemnego,      z której korzystamy raz w tygodniu.

 

Łyżwy

Dzięki współpracy z lodowiskiem „Bogdanka” nasza młodzież korzysta też z tej formy zaangażowania sportowego. Są to sobotnie wyjścia na łyżwy.

 

Jazda konna

Tak jak chłopcy z tenisa, dziewczęta maja okazje korzystać z jazdy konnej. Odbywa się to raz w tygodniu w każdy wtorek.