W dniu 07.02.2024 dziewczyny z placówki im. bł. Laury Vicuni świętowały 18 urodziny koleżanki oraz urodziny styczniowe wszystkich dziewczyn.

Życzymy naszym dzieciom dużo zaangażowania, mniej trosk i spełnienia marzeń !!! ☀


dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznanwspiera

 

 

Co roku 31 stycznia obchodzimy uroczystości związane z Św. Janem Bosko.

Jest to dla nas i naszych wychowanków wyjątkowy dzień. W tym dniu obchodzimy Boskary, dzięki którym możemy pokazać dzieciom jak bardzo dostrzegamy ich zmiany oraz nagrodzić je za osiągnięcia z roku poprzedniego. Tego dnia szczególnie doceniana jest również praca wychowawców naszej placówki.

Każde dziecko powinno wiedzieć, iż pracując nad procesem wychowawczym obserwujemy bardzo dużo pozytywnych zmian.

W tym roku na naszej uroczystości gościliśmy wyjątkowych ludzi, którzy pomagają nam przy nauce naszych dzieci oraz niezwykle zaangażowane osoby, które urozmaiciły naszą uroczystość przepięknym śpiewem. Nie zabrakło konkursów, nagród i wyróżnień.

 


dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznanwspiera

21 grudnia 2023 nasi wychowankowie wraz z kadrą spotkali się podczas Wigilii Placówki. Spotkanie rozpoczęło się od magicznie przygotowanych przez dzieci jasełek. Następnie rozpoczęliśmy kolację wigilijną. Po uroczystości wszystkie nasze dzieci odwiedził Święty Mikołaj i wręczył wyjątkowe, wymarzone prezenty. Spotkanie wigilijne poprzedziły przygotowania świąteczne : strojenie domów, strojenie choinek.

 

24 grudnia 2023 nasi wychowankowie, którzy zostali na Święta w placówce spotkali się na kolacji wigilijnej. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz spędziliśmy miło czas w domowej atmosferze.

31 grudnia 2023 nasi wychowankowie wraz z pracownikami, przygotowali domki do imprezy SYLWESTROWEJ. Chłopcy wykazali się ogromnym talentem, przygotowując nietuzinkowe potrawy !

W rytmie muzyki i świetnej zabawy przywitaliśmy NOWY ROK !

 

6 grudnia 2024 w Kościele św. Jana Pawła II w Poznaniu, nasi wychowankowie przedstawili jasełka dla lokalnej społeczności. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd i pięknego przeżywania uroczystości Święta Trzech Króli.

 

Pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, organizatorom, wychowawcom oraz osobom, które przyczyniły się do tego byśmy mogli pożegnać stary rok w magicznej atmosferze.

 

« z 3 »

dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznanwspiera

 

 

W grudniu czas nie zwalnia.. 

W sobotę nasi wychowankowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu Mikołajkowym organizowanym przez PKO Bank Polski w POSIR Basen Chwiałka.

Nie zabrakło różnorodnych atrakcji takich jak :

 • Dekorowania pierników
 • Warsztatów z rękodzieła
 • Tworzenie własnych świeczek i mydełek
 • Tworzenie kartek świątecznych

Na koniec nie zabrakło Mikołaja, który obdarował dzieci wspaniałymi prezentami.

W niedzielę wszystkie placówki wyruszyły na wycieczkę.

Dzięki uprzejmości Pana Stanisława Ornocha, wychowankowie mieli okazję obejrzeć zbudowaną przez niego replikę niemieckiego wozu pancernego Ehrhardt M17, zdobytego przez powstańców pod Budzyniem. Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z panią Hanną Danielewicz Prezeską Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Budzyniu, dzięki której wychowankowie mogli zwiedzić Izbę Historii Ziemi Budzyńskiej. “Płomień wolności – budzyńska epopeja” to tytuł filmu przygotowanego przez mieszkańców powiatu chodzieskiego. Dokument fabularyzowany przedstawia historię Powstańców Wielkopolskich walczących na 6 odcinku frontu północnego. Film powstał dzięki zaangażowaniu mieszkańców.

Dzięki uprzejmości pani Hanny Danielewicz mogliśmy go obejrzeć w kameralnym budzyńskim kinie.

Ostatnim przystankiem naszej niedzielnej wycieczki były odwiedziny u futrzaków. 

« z 4 »

dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznanwspiera

Nadszedł już GRUDZIEŃ a wraz z nim spadł ŚNIEG.

Gdy w kalendarzu zaczyna się grudzień, każdy z nas czuje już klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Wraz z naszymi wychowankami w tym okresie staramy się przygotować się do przeżywania pięknego czasu Bożych Narodzin. Nasi wychowankowie przygotowują dobre uczynki jak i postanowienia adwentowe na papierowych sercach, które mogą składać w koszykach w kaplicy przed Roratami.

Aby nasz domowy czas spędzony w grudniu niósł za sobą magię świąt przygotowujemy :

 • Kalendarze adwentowe (by dzieci każdego dnia doświadczały rzeczy zbliżających ich do świętowania Bożego Narodzenia)
 • Pierniki (wraz z dziećmi pieczemy i dekorujemy, by wypełniły naszą przestrzeń a także łakome brzuszki)
 • Łańcuchy, śnieżynki i gwiazdy (by wraz z dziećmi przystroić przestrzeń na domkach, zanim pojawią się choinki)
 • Stroiki (do kaplicy, do domów a także dla naszych sponsorów, którzy sprawiają, że możemy przeżywać te Święta w bardziej magicznym klimacie)

6 grudnia w naszych placówkach pojawił się Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci słodkościami !

W naszych domach mogliśmy gościć również Wędrowników z 6 PDSH “Zielona Szóstka”, którzy wraz z dziećmi przygotowali ozdoby świąteczne i pyszne słodkości.

10 grudnia w tym magicznym czasie jedna z naszych wychowanek przystąpiła do Chrztu Świętego.

14 grudnia obchodziliśmy urodziny naszych trzech wychowanek. Życzymy naszym dzieciom by każdy dzień pozwalał im być sobą i by droga, którą przejdą doprowadziła ich do pięknego miejsca gdzie będą szczęśliwe.

« z 3 »

dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznanwspiera

 

Listopad to czas JESIENI już nie takiej pięknej i słonecznej.

Aby zapewnić aktywny czas naszym wychowankom, podczas gdy na zewnątrz pada deszcz dużo było :

 • zajęć kulinarnych (gdzie nasi wychowankowie zdobywali nowe podboje kulinarne)
 • zajęć plastycznych (gdzie nasi wychowankowie dali się ponieść wyobraźni i przyozdobili domy w elementy jesieni)
 • zajęć sensorycznych (gdzie nasze maluchy mogły uruchomić wszystkie zmysły przy dobrej zabawie)

Miesiąc listopad zakończyliśmy wyjazdem trójki naszych wychowanków do Lądu nad Wartą, gdzie mieli okazję wziąć udział w  spotkaniu Salezjańskiej Szkoły Duchowości Młodzieżowej.

« z 2 »

dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznanwspiera

Obchody 11 listopada !

Popołudniu 11 listopada całą placówką ruszyliśmy do Centrum Poznania świętować Dzień Świętego Marcina. 11 listopada przypadała rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości oraz imieniny Ulicy Święty Marcin.

W tym dniu mogliśmy zobaczyć korowód ze świętym Marcinem w stroju rzymskiego legionisty, który w otoczeniu szczudlarzy, muzyków ♬, machin i platform przemierzał ulice, kończąc przemarsz pod Centrum Kultury Zamek. Tu na plenerowej scenie Prezydent Miasta Poznania przekazuje św. Marcinowi klucz do bram miasta, co staje się sygnałem do rozpoczęcia radosnego świętowania. Pod koniec świętowania nie zabrakło sił na tradycje poznańskie czyli spożycie rogali 🥐  świętomarcińskich !!!

12 listopada całą placówką odwiedziliśmy Pałac w Śmiełowie gdzie mogliśmy zapoznać się z biografią i twórczością znanego poety Adama Mickiewicza.

Następnie całą grupą udaliśmy się na pobliski cmentarz, by pomodlić się za tych, którzy oddali życie za niepodległą Polskę !

« z 2 »

dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznanwspiera

 

 

Małymi krokami nadszedł czas jesieni 🍃, powoli pożegnaliśmy długie słoneczne ☀ dni.

Ale październik nie oznacza u nas nudy. Deszcz ☔ nigdy nie jest w stanie popsuć naszych planów i dobrej 🙃 zabawy.

W dni gdy za oknem mocno pada deszcz układamy zamki  z kloców, korzystamy z dodatkowych zajęć takich jak zajęcia kulinarne 🥗, plastyczne 🎨 czy też z dodatkowych zajęć z robotyki 🤖.

W dni wolne od nauki szkolnej udało nam się zorganizować noc filmową 🎥.

Cierpliwie czekamy na pierwsze oznaki zimy i opady śniegu 🌨  ! ⛇

 


dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznanwspiera

W dniu 16.09.2023 w naszej placówce przy ulicy Sarmackiej 107 odbył się pierwszy Festyn Rodzinny.

W słoneczny wrześniowy dzień na terenie naszego Domu Dziecka zapanowała atmosfera zabawy. Bogaty program festynu sprawił, że nasz teren wypełnił się tłumem ludzi. Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Zabawy integracyjne oraz konkursy prowadzone były przez https://www.facebook.com/sdmmegafon a także https://www.facebook.com/fortduszpasterstwo . Nie zabrakło kolorowych warkoczyków, dmuchanych zamków https://www.facebook.com/agencjastarart , pokazów sztuk walki https://www.facebook.com/akademiajudopge , przepysznych lodów i waty cukrowej https://www.facebook.com/kawiarniakociak , brokatowych tatuaży https://www.facebook.com/FundacjaWuchta , pysznych słodkości https://www.facebook.com/slodki.kacik6 , zestawów McDonalds , przejażdżek na motocyklach oraz wielu nagród i niesamowitego jedzenia.

Na scenie odbywały się pokazy wokalne i taneczne. Prowadzone były zabawy ruchowe a także niesamowite konkurencje, w których udział brali wychowankowie oraz wychowawcy Domu Młodzieży.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego festynu ! Dziękujemy wszystkim gościom, którzy byli obecni i wraz z nami tego dnia świętowali pierwszy rodzinny festyn.

Mamy nadzieje że w przyszłym roku, pogoda również postanowi dać nam podczas festynowego dnia tak wiele promieni słońca !

« z 3 »

dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznanwspiera

 

 

Cichowo i Świnoujście to nasze wyjazdy sierpniowe.

Oba te wyjazdy były bardzo wypoczynkowe, choć pogoda była zupełnie inna. W Cichowie dzieci z placówki im. bł. Dominika Savio miały pełne słońce ☀, natomiast w Świnoujściu wychowanki z placówki im. bł. Laury Vicuni miały sporo chmur 💭 i deszczu ☔.

Podczas pobytu w Cichowie dzieci pływały na SUPach oraz uczestniczyły w lekcjach strzelectwa ♐  a także miały okazję uczestniczyć na występach Zespołu Wokalnego Semplicze. Nie zabrakło również ściany wspinaczkowej, pływania kanoo oraz rejsu żaglówkami. Naszym dzieciom udało się naładować baterie przed rokiem szkolnym 😀

Podczas pobytu w Świnoujściu dziewczęta korzystały z uroków morza. Lepiliśmy zamki z piasku, zwiedzaliśmy okoliczne atrakcje czy też pływaliśmy katamaranem 🛳  by zwiedzić okoliczne wyspy. Nie zabrakło porannych rozgrzewek i wieczorów integracyjnych. Czas spędzony nad morzem pozwolił nam wypocząć i nabrać sił do nauki by świadectwa w tym roku były z wyróżnieniem.

 

« z 4 »

 


dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznańwspiera