Sport

Dom Młodzieży zawsze posiadał dla wychowanków szeroką ofertę zajęć sportowych.

Były to zarówno całoroczne zajęcia piłkarskie,  jak cotygodniowe wyjścia na „Orlika” czy halę sportową, udział w „Klubie kibica” dla pasjonatów „Lecha Poznań”, możliwość korzystania na co dzień z naszej siłowni, sali tenisa stołowego  i boisk,  jak również zajęcia zorganizowane w formie cotygodniowych kółek zainteresowań lub form aktywności sportowej. W poprzedniej lokalizacji przy ul. Wojska Polskiego istniały następujące formy:

Piłka nożna

Zajęcia z piłki nożnej prowadzili wychowawcy, głównie p. Sławek Strzelecki, p. Kamil Karpiszyn i p. Radosław Tasarz. Poza treningami były to również na turnieje, zawody, rywalizacja o jak najlepsze miejsca, czego potwierdzeniem jest wiele zdobytych pucharów.

Narciarstwo

Narty, snowboard – co wtorek grupa młodzieży ćwiczyła się w sportach zimowych na poznańskiej Malcie, żeby podczas ferii zimowych swoje umiejętności wykorzystać na stokach tatrzańskich gór. Miejsca w górach, do których zazwyczaj jeździmy, to w zimie Stasikówka, a latem Szklarska Poręba.

Tenis ziemny

Nieco innym sposobem aktywnego spędzania wolnego czasu była szkółka tenisa ziemnego, z której korzystaliśmy raz w tygodniu.

Łyżwy

Dzięki współpracy z lodowiskiem „Bogdanka” nasza młodzież korzystała też z tej formy zaangażowania sportowego. Były to sobotnie wyjścia na łyżwy.

Jazda konna

Tak jak chłopcy z tenisa, dziewczęta miały okazje korzystać z jazdy konnej. Odbywało się to raz w tygodniu w każdy wtorek.
OBECNIE W CZASACH „COVIDU”

 

Aktywność sportowa ograniczyła się głównie do terenu zielonego przy naszych nowych placówkach, gdzie uruchomiliśmy wiele nieinwazyjnych zajęć sportowych, ale także do wyjazdów – żeglarskich, spływów kajakowych czy wyjść na „Orliki”. Wśród nowych wychowawców jest grupa wuefistów, więc tylko czekamy na większe możliwości.

Ostatnio Szkoła Podstawowa nr 48 udostępniła nam też boisko, za co jesteśmy wdzięczni.

 


dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie