Obchody 11 listopada !

Popołudniu 11 listopada całą placówką ruszyliśmy do Centrum Poznania świętować Dzień Świętego Marcina. 11 listopada przypadała rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości oraz imieniny Ulicy Święty Marcin.

W tym dniu mogliśmy zobaczyć korowód ze świętym Marcinem w stroju rzymskiego legionisty, który w otoczeniu szczudlarzy, muzyków ♬, machin i platform przemierzał ulice, kończąc przemarsz pod Centrum Kultury Zamek. Tu na plenerowej scenie Prezydent Miasta Poznania przekazuje św. Marcinowi klucz do bram miasta, co staje się sygnałem do rozpoczęcia radosnego świętowania. Pod koniec świętowania nie zabrakło sił na tradycje poznańskie czyli spożycie rogali 🥐  świętomarcińskich !!!

12 listopada całą placówką odwiedziliśmy Pałac w Śmiełowie gdzie mogliśmy zapoznać się z biografią i twórczością znanego poety Adama Mickiewicza.

Następnie całą grupą udaliśmy się na pobliski cmentarz, by pomodlić się za tych, którzy oddali życie za niepodległą Polskę !

« z 2 »

dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznanwspiera

 

 

Małymi krokami nadszedł czas jesieni 🍃, powoli pożegnaliśmy długie słoneczne ☀ dni.

Ale październik nie oznacza u nas nudy. Deszcz ☔ nigdy nie jest w stanie popsuć naszych planów i dobrej 🙃 zabawy.

W dni gdy za oknem mocno pada deszcz układamy zamki  z kloców, korzystamy z dodatkowych zajęć takich jak zajęcia kulinarne 🥗, plastyczne 🎨 czy też z dodatkowych zajęć z robotyki 🤖.

W dni wolne od nauki szkolnej udało nam się zorganizować noc filmową 🎥.

Cierpliwie czekamy na pierwsze oznaki zimy i opady śniegu 🌨  ! ⛇

 


dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznanwspiera

W dniu 16.09.2023 w naszej placówce przy ulicy Sarmackiej 107 odbył się pierwszy Festyn Rodzinny.

W słoneczny wrześniowy dzień na terenie naszego Domu Dziecka zapanowała atmosfera zabawy. Bogaty program festynu sprawił, że nasz teren wypełnił się tłumem ludzi. Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Zabawy integracyjne oraz konkursy prowadzone były przez https://www.facebook.com/sdmmegafon a także https://www.facebook.com/fortduszpasterstwo . Nie zabrakło kolorowych warkoczyków, dmuchanych zamków https://www.facebook.com/agencjastarart , pokazów sztuk walki https://www.facebook.com/akademiajudopge , przepysznych lodów i waty cukrowej https://www.facebook.com/kawiarniakociak , brokatowych tatuaży https://www.facebook.com/FundacjaWuchta , pysznych słodkości https://www.facebook.com/slodki.kacik6 , zestawów McDonalds , przejażdżek na motocyklach oraz wielu nagród i niesamowitego jedzenia.

Na scenie odbywały się pokazy wokalne i taneczne. Prowadzone były zabawy ruchowe a także niesamowite konkurencje, w których udział brali wychowankowie oraz wychowawcy Domu Młodzieży.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego festynu ! Dziękujemy wszystkim gościom, którzy byli obecni i wraz z nami tego dnia świętowali pierwszy rodzinny festyn.

Mamy nadzieje że w przyszłym roku, pogoda również postanowi dać nam podczas festynowego dnia tak wiele promieni słońca !

« z 3 »

dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznanwspiera

 

 

Cichowo i Świnoujście to nasze wyjazdy sierpniowe.

Oba te wyjazdy były bardzo wypoczynkowe, choć pogoda była zupełnie inna. W Cichowie dzieci z placówki im. bł. Dominika Savio miały pełne słońce ☀, natomiast w Świnoujściu wychowanki z placówki im. bł. Laury Vicuni miały sporo chmur 💭 i deszczu ☔.

Podczas pobytu w Cichowie dzieci pływały na SUPach oraz uczestniczyły w lekcjach strzelectwa ♐  a także miały okazję uczestniczyć na występach Zespołu Wokalnego Semplicze. Nie zabrakło również ściany wspinaczkowej, pływania kanoo oraz rejsu żaglówkami. Naszym dzieciom udało się naładować baterie przed rokiem szkolnym 😀

Podczas pobytu w Świnoujściu dziewczęta korzystały z uroków morza. Lepiliśmy zamki z piasku, zwiedzaliśmy okoliczne atrakcje czy też pływaliśmy katamaranem 🛳  by zwiedzić okoliczne wyspy. Nie zabrakło porannych rozgrzewek i wieczorów integracyjnych. Czas spędzony nad morzem pozwolił nam wypocząć i nabrać sił do nauki by świadectwa w tym roku były z wyróżnieniem.

 

« z 4 »

 


dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznańwspiera

 

 

Wyjazd do Stronia Śląskiego odbył się w dniach 14-19.08.2023. Na tą wycieczkę pojechały dzieci z trzech placówek.

Pierwszego dnia wychowankowie odpoczywali po długiej podróży, wieczorem rozegrali mecz ⚽ oraz część dzieci z wychowawcami poszła na spacer po okolicy. Dzień drugi także spędziliśmy na relaksie, głownie nad Zalewem 🌊  gdzie organizowaliśmy zabawy z piłką w wodzie. Dzień trzeci nie był łatwy, postanowiliśmy zdobyć Szczyt Szczelińca Wielkiego. Mimo bardzo wysokiej temperatury ☀  udało nam się zobaczyć okolice z najwyższego punktu Szczelińca Wielkiego. Po tej ciężkiej wspinaczce zostało nam sporo siły, by w godzinach wieczornych rozegrać rozgrywkę meczu piłki nożnej z GKS Katowice. Dzień czwarty rozpoczęliśmy od zwiedzania Kopalni Złota, to był dzień pełen wrażeń i ciekawych informacji. W piątym dniu zdobyliśmy szczyt Srebrnej Góry gdzie zwiedziliśmy Twierdzę, a w godzinach wieczornych dzięki inicjatywie sponsora mogliśmy zjechać na hulajnogach terenowych wyznaczoną trasę. Wieczory spędzaliśmy na grach i zabawach integracyjnych w ośrodku a także podczas ogniska. Ostatni dzień również nie obył się bez aktywności, zaraz po śniadaniu wychowankowie poszli przejść Labirynt, by później wsiąść do pociągu i wrócić w Poznańskie strony 🙂

 

« z 4 »

 

 


dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznańwspiera

 

 

Podczas pierwszego miesiąca wakacji nasze dzieci z różnych placówek mogły skorzystać z wielu ofert półkolonijnych zgodnie z zainteresowaniami.

Nasi wychowankowie mogli miło spędzić czas na różnorodnych atrakcjach dzięki półkoloniom :

Megafon

Świetlica Socjoterapeutyczna “Barwna”

Salezjanie

Podczas półkolonii dzieci mogły skorzystać z takich atrakcji jak:

 • basen 💧

 • warsztaty ceramiczne 🥣

 • warsztaty piekarskie 🥖

 • warsztaty stolarskie

 • zoo Poznańskie 🐘 🦒 🐺

 • malowanie na jedwabiu 🎨

 • sesja zdjęciowa 📸

 • zajęcia sportowe ⚽

 • paintball laserowy 🔫

 • park trampolin

 • zajęcia teatralno-muzyczne ♪

 • wyplatanie koszyków wiklinowych

 • zwiedzanie Parku Dzieje w Murowanej Goślinie

 • zabawa w Parku Deli

 • zwiedzanie papugarni 🐦

 • zwiedzanie Palmiarni Poznańskiej 🌴

« z 4 »

 

 


dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznańwspiera

 

Wyjazd Placówek im. bł. Piątki Poznańskiej oraz bł. Laury Vicuni.

Pierwsze wyjazdy za nami!

Chłopcy z placówki im. bł. Piątki Poznańskiej na swój pierwszy wyjazd wybrali Szczecin 🌊 gdzie mogli skorzystać z wielu atrakcji wodnych oraz swój wolny czas zapełniać dużą ilością sportu ⚽ w tym wakacyjnym szaleństwie nie zabrakło zwiedzania Szczecina 🏰, Stadionu Pogoni Szczecin oraz laserowego painballa 🔫

Dziewczynki z placówki im. bł. Laury Vicuni na swój pierwszy wyjazd wybrały miejscowość Ruciane-Nida, która znajduje się w samym centrum MAZUR 🌰 💧 podczas wakacji wychowanki wielokrotnie korzystały z atrakcji wodnych, spróbowały swoich sił w Parku Linowym a także odwiedziły Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie 🦌 🦊 🦉

 

« z 3 »

 


dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznańwspiera

 

 

Akcja wakacyjna!

Lipiec przyniósł ze sobą słońce, dlatego nasze dzieci ruszyły w podróż górską 🗻

Podczas wyjazdu dzieci skorzystały ze spływu Dunajcem co okazało się niesamowitą przygodą dla naszych wychowanków 💧długich spacerów w górach również nie zabrakło a także zajęć sportowych. Wieczorami odbywała się integracja przy ognisku 🔥

 

 


dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznańwspiera

“Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do prawdy”. Janusz Korczak

W pierwszym dniu czerwca obchodzimy DZIEŃ DZIECKA! W związku z tym dniem, gdzie każde dziecko powinno być uśmiechnięte, również u nas nie zabrakło ogromu atrakcji, by uśmiechy na twarzach dzieci zagościły.

Z samego rana naszą placówkę odwiedziła Kawiarnia Kociak – legenda Poznania, by umilić dzień naszych dzieci przepysznymi wielosmakowymi lodami oraz pluszakami i grami planszowymi.

Gdy brzuszki dzieci byłe już pełne słodkości i uśmiechy pojawiły się na twarzach z wizytą przybyli do nas przedstawiciele Wojewódźkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu obdarowując nasze dzieci książkami i słodkościami.

 

Gdy wszystkie dzieci wróciły już ze szkół na zewnątrz odbył się pokaz Kuglarzy, którzy rozpalili zainteresowania naszych dzieci pokazem tańca z ogniem.

 

Po pokazie, wszystkie dzieci kolejny raz dostały dużą porcję lodów z owocami, by na twarzach znów pojawił się uśmiech. Gdy brzuszki były już pełne dzieci wraz z kadrą pedagogiczną przygotowały sałatki i razem do późnego wieczora przy muzyce piekliśmy kiełbaski, zajadaliśmy się i świetnie się bawiliśmy.

“Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J.K.

« z 2 »

 


dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznańwspiera

 

Już z samego rana wychowankowie wyruszyli na pociąg do Wrocławia gdzie zaplanowany był dla nich atrakcyjny wyjazd majowy. We Wrocławiu wychowankowie Piątki Poznańskiej zwiedzili ZOO, Muzeum Narodowe, Ogród Botaniczny, Bazylikę św. Elżbiety, Most Pokutnic, Stary Rynek, Katedrę św. Marii Magdaleny. Podczas wyjazdu nie zabrakło również obowiązkowego szukania krasnali, oraz czasu spędzonego na aktywnościach sportowych.

« z 2 »

 


dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie

#poznańwspiera