3-5 listopada – podsumowanie sezonu żeglarskiego

Jako że w tym roku sprzyjająca pogoda utrzymuje się długo, tym razem biwak na zakończenie sezonu żeglarskiego zorganizowaliśmy dopiero na początku listopada. Skoro nasza łódź „Don Bosco” przybyła już wcześniej do Szczecina, tym razem miejscem naszego żeglowania był akwen inny niż zwykle: Jezioro Dąbskie.

Biwak obfitował oczywiście jak zwykle i w inne atrakcje, np. zwiedzanie Świebodzina, zajęcia na podgrodzkim „Orliku”, strzelanie itp. Jednak jego motywem było ostatnie w tym sezonie żeglowanie. Na rejs po Jeziorze Dąbie wybrała się w sobotę 3 XI grupa śmiałków z koła żeglarskiego Domu Młodzieży, by tym akcentem zakończyć tegoroczny sezon. Teraz jeszcze pozostają nam prace przy zwijaniu takielunku i wyciąganiu łodzi do zimowania na lądzie – no i oczekiwanie na kolejny sezon.

Sezon zamykamy z dobrymi statystykami: odbyło się 11 kilkudniowych biwaków żeglarskich, w tym ponad 50 rejsów po Zalewie Szczecińskim. Rekordziści wypływali w sezonie: Mariusz Gołąbiewski – 47 h, Michał Witkowski – 30 h, Adam Łabenda – 26 h i Marcel Świętek – 23 h. Oby tak dalej!