Wakacje 2016 w Domu Młodzieży

Tegoroczne wakacje w salezjańskim „Domu Młodzieży” w Poznaniu naznaczone zostały zmianami personalnymi.

Pożegnaliśmy dotychczasowego dyrektora, ks. Mariusza Słomińskiego, który został proboszczem i dyrektorem w Gdańsku-Orunii, a także wicedyrektora ks. Ireneusza Śliwińskiego, który objął urząd proboszcza i dyrektora w Aleksandrowie Kujawskim.

Nowym dyrektorem Domu Młodzieży został ks. Tomasz Kościelny, a wicedyrektorem ks. Witold Drzyzgiewicz. Doszedł jeszcze jeden ksiądz – Arnold Zimnicki, który objął obowiązki terapeuty.

Te zmiany nie miały wpływu na dynamikę wakacji wychowanków. W lipcu ks. Mariusz prowadził rejs po Zalewie Szczecińskim, wyjazd na Ukrainę koordynowali p. Paulina Dubik i p. Mateusz Kozłowski, a w Światowych Dniach Młodzieży ekipa wychowanków uczestniczyła pod opieką p. Beaty Łowickiej i praktykanta kl. Krystiana Lipińskiego.

Równie aktywnie wyglądał sierpień. Najpierw odbył się biwak żeglarski nad Zalewem Szczecińskim dla chłopców, prowadzony przez ks. Tomasza przy pomocy p. Damiana Niczaja oraz praktykanta kl. Pawła Potęgi, następnie biwak w Trzebieży pod opieką p. Kamila Karpiszyna i p. Dariusza Przybylaka, a na koniec znów biwak żeglarski – tym razem dla dziewcząt – pod opieką ks. Tomasza, p. Sylwii Szudzichowskiej i praktykanta kl. Dawida Jakubiaka.

Ponadto nasi wychowankowie brali udział w akcjach wakacyjnych organizowanych przez inne podmioty. Były to: obóz sportowy w Starych Oborzyskach…., kolonia socjoterapeutyczna w Niechanowie, półkolonie tenisowe w Poznaniu, zajęcia w świetlicy socjoterapeutycznej w Poznaniu, warsztaty fundacji „Żurawinka” oraz zajęcia w parku linowym na „Malcie” – fundacji „Tarzan”.

Jak widać, wakacje w Domu Młodzieży przebiegają pod znakiem aktywnego wypoczynku.

– ks. Tomasz Kościelny