A co zrobimy w ten weekend?

Takie pytanie zadaliśmy sobie wspólnie – wychowawcy (ks. Tomasz, p. Radek i kl. Robert)        z wychowankami (15 chłopaków z DM D. Savio) – jak konstruktywnie spędzić czas weekendu, by nie uciekł on nam bezpowrotnie. Postanowiliśmy zapisać w naszej pamięci dobre wspomnienia i dlatego wybraliśmy się na wycieczkę.

Zaczęliśmy od szybkiego spakowania po szkole w piątek i wyjazdu do Podgrodzia. Tam czas na kolację, kominek i film o II wojnie. Następny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania miejsca związanego z Drugą Wojną Światową, a więc fabryki benzyny syntetycznej w Policach. Zapoznaliśmy się miejscem, które było ważne z punktu widzenia prowadzenia wojny przez III Rzeszę. W muzeum mogliśmy się zapoznać z procesem produkcji benzyny syntetycznej oraz dużą ilością eksponatów z okresu Drugiej Wojny Światowej, np.: broni, umundurowania, czy przedmiotów codziennego użytku, wielką atrakcją była możliwość dotykania eksponatów, np. można było chwycić w swe ręce niemiecki pistolet maszynowy MP44. Była to też okazja do zadumy nad martyrologią przedstawicieli wielu europejskich krajów okupowanych przez Niemcy, którzy zginęli w obozach pracy przy tej fabryce. Tak minęło nam przedpołudnie. Po plenerowym obiedzie wróciliśmy do Podgrodzia. Nie był to jednak koniec aktywności tego dnia. Wieczorem udaliśmy się jeszcze na boisko „Orlik”, by spędzić czas na grze w piłkę nożną. Wieczorem, choć już byliśmy zmęczeni, udało nam się jeszcze obejrzeć film nawiązujący tematyka do II wojny. Kolejny dzień upłynął nam pod znakiem wspólnej rozgrywki paintballowej. Dla naszych chłopców jest to wielka atrakcja, gdy mogą z markerem pobiegać po lesie i podczas  gry uczyć się gry zespołowej oraz aktywnie spędzać czas wolny, zamiast bezpowrotnie tracić go nad telefonem czy komputerem. Po tych rozgrywkach spakowaliśmy się i wróciliśmy do naszego domu w Poznaniu.

Tak nam minął weekend od 9 do 11 marca, myślę że dobrze spożytkowaliśmy ten czas i zostaną nam z tego wyjazdu wspomnienia, które na trwałe wyryją się w naszej pamięci.

 

kl. Robert Sierota SDB