Niecodzienny Gość

Salezjański dom zawsze jest otwarty dla innych i potrafi przyjąć każdego gościa, bo dom to miejsce, w którym każdy może czuć się dobrze i bezpiecznie. Z naszej gościnności tym razem skorzystał ks. Biskup Grzegorz Balcerek, który przybył w towarzystwie duszpasterzy sołackiej parafii.

Przy okazji wizytacji kanonicznej parafii św. Jana Mari Vianneya, której jesteśmy częścią, Ksiądz Biskup skorzystał z zaproszenia Księdza Dyrektora i w sobotę 3 marca zjadł z nami wszystkimi obiad. Po wspólnie spędzonym czasie przy stole, ks. Biskup skierował krótkie słowo do naszej młodzieży. Powiedział między innymi, że ważne w życiu jest, by wyznaczać sobie cele i plany życiowe, by mieć jakieś swoje pasje, zainteresowania i w ten sposób się rozwijać, ale równocześnie barwnym porównaniem, podkreślił, że ważne jest, by współpracować z łaską Bożą. Powiedział, że samo rozwijanie swoich zainteresowań jest jak skok wzwyż, a gdy działamy z łaską Jezusa, staje się to skokiem o tyczce, co pozwala nam skoczyć dużo wyżej. Następnie ksiądz biskup oprowadzany przez księdza Dyrektora i panią Wicedyrektor zwiedził obydwie nasze placówki.

Tak minęło  nam sobotnie przedpołudnie, bardzo się cieszymy, że w naszych skromnych progach mogliśmy podjąć tak zacnego gościa.

kl. Robert Sierota SDB