Podsumowanie wakacji 2019

Podobnie jak w latach ubiegłych tegoroczne wakacje upłynęły nam pod znakiem dobrej pogody, wielu wrażeń i przygód i oczywiście sporej ilości wyjazdów kolonijnych i wycieczek. I tak:

Dziewczęta z DM Laury Vicuni wakacje zaczęły wyjazdem kolonijnym na Wybrzeże – w pierwszym tygodniu wakacji wypoczywały w Rumi, następnie od połowy lipca kilka z nich było w sanatorium w Wojnowie, w połowie sierpnia wybrały się na rejs żeglarski po Zalewie Szczecińskim, a końcówka wakacji upłynęła im pod znakiem wycieczki „Szansy-fundacji”.

Chłopcy młodsi z DM Dominika Savio po wyjeździe dziewcząt bawili w Rumi, kolejne dni lipca spędzili na żaglach na Zalewie Szczecińskim, w sierpniu kilku z nich było w sanatorium w Wojnowie, a inni na wyjeździe do Brwic, a całość wakacji zwieńczyli kolonią w Gdańsku.

Starsi chłopcy z DM Piątki Poznańskiej już w czerwcu zaczęli od żeglowania po Zalewie Szczecińskim, od połowy lipca byli na spływie kajakowym rzeką Piławą, później część znowu żeglowała. W sierpniu byli na kolonii w Krakowie, zwiedzając też Oświęcim i inne miejsca, a resztę wakacji spędzili w Poznaniu.

Również dla wychowanków z DM Michała Magone były zorganizowane wyjazdy wakacyjne – główny odbył się w formie sierpniowego rejsu po Zalewie Szczecińskim, ale już w lipcu nie brakowało im innych propozycji, w tym na miejscu w Poznaniu.

Jak z tego widać, podczas wakacji nie próżnujemy – czas ten jest spędzany aktywnie.