Poświęcenie nowych domów przy Sarmackiej

Już na drugi dzień po przejęciu od miasta nowo wybudowanych obiektów przy ul. Sarmackiej            i Aragońskiej, to jest 20 listopada 2018 roku  dokonane zostało ich poświęcenie, mające charakter wewnętrznej uroczystości salezjańskiej – nieco opóźnionej inauguracji roku szkolnego w naszej prowincji zakonnej. Oprócz naszego zakonnego ordynariusza, czyli Ks. Inspektora Romana Jachimowicza przybyli na tę uroczystość dyrektorzy szkół i placówek z terenu całej Inspektorii Pilskiej salezjanów wraz z pocztami sztandarowymi. Nie zabrakło również byłych dyrektorów Domu Młodzieży z ostatnich 10 lat, czyli czasu prowadzenia poznańskich placówek przez Towarzystwo Salezjańskie: ks. Leszka Zioły oraz ks. Mariusza Słomińskiego.

Świętowanie rozpoczęliśmy w nowej lokalizacji. Zebranych powitał gospodarz miejsca, a zarazem delegat Ks. Inspektora ds. szkół i placówek, ks. Tomasz Kościelny. Następnie po krótkim nabożeństwie słowa, Ksiądz Inspektor Roman Jachimowicz dokonał poświęcenia kaplicy i nowych obiektów, a zebrani mogli je zwiedzić.

Po sprawnym przemieszczeniu uczestników do Domu Młodzieży przy ul. Wojska Polskiego rozpoczęto tam drugą część uroczystości. W dawnej auli szkolnej ks. Tomasz Kościelny dokonał krótkiego wprowadzenia, przedstawiając charakter pracy salezjańskiej w tym miejscu i uzasadniając zmianę lokalizacji, a następnie pani wicedyrektor Małgorzata Wianecka-Nowak ukazała w prezentacji 70-letnią historię Pogotowia Opiekuńczego wraz z 10-letnią obecnością salezjańską. Teraz nadszedł czas na taneczne występy naszych podopiecznych, a później na krótkie wystąpienia przybyłych, zwłaszcza dawnych dyrektorów. Ksiądz Inspektor w swoim słowie pogratulował współbraciom i ich świeckim współpracownikom podjęcia się niełatwego wyzwania w Poznaniu. Całość świętowania zakończył wspólny obiad i kuluarowe rozmowy przy kawie.

Teraz czeka nas jeszcze wiele pracy związanej z przeprowadzką, a następnie uroczystym otwarciem nowych placówek.