Spotkanie opłatkowe 2020

Tegoroczne Spotkanie Opłatkowe dla wychowanków i pracowników Domu Młodzieży wiązało się z licznymi trudnościami wynikającymi z pandemii koronawirusa. Obecna sytuacja postawiła przed nami liczne wyzwania. Zostaliśmy zmuszeni do podzielenia tego wyjątkowego, magicznego okresu pomiędzy cztery oddzielne placówki. W każdym naszym Domu Młodzieży do stołu zasiedli wychowankowie i pracownicy, by wspólnie tworzyć prawdziwie rodzinną atmosferę nieoderwalnie związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszyscy w zdrowiu i pełni szczerej radości gawędowali przy obficie zastawionych stołach. Ponadto mieliśmy okazję obejrzeć przygotowane wcześniej Jasełka, podzielić się opłatkiem i wspólnie kolędować.

Z całego serca pragniemy podziękować Wam za obecność, zaangażowanie i gotowość do pomocy, by ten dzień był niezapomniany.

W szczególności dziękujemy naszym pomocnikom Mikołaja, którzy tak licznie zgłaszali się chcąc spełnić marzenia naszych podopiecznych. Szczere podziękowania dla Pani Natali z mężem, rodziną, bliskimi i znajomymi, którzy obdarowali wspaniałymi prezentami naszych wychowanków. Ponadto dziękujemy Panu Krzysztofowi Michalakowi OPTYKMICHALAK za słodycze, stałą współpracę i wsparcie m. in. w postaci zniżek w usługach; Pani Beacie Nowickej Dyrektor Przedszkola Pszczółki, kadrze, rodzicom i dzieciom za życzliwość,  śliczne aniołki i słodkości; Pani Magdalenie Stachowiak Dyrekotr Szkoły nr 48, a w szczególności wychowawczyni Pani Dorocie Pinkowskiej, dzieciom i rodzicom klasy III za paczkę dla Domu Młodziezy im. Dominika Savio i Laury Vicuni; naszemu byłemu wychowankowi Michałowi i Panu Krzysztofowi Wojciechowskiemu za paczkę z produktami spozywczymi; Firmie NIVEA za otrzymane już kolejny raz kosmetyk; wychowawczyni Pani Monice Pigłowskiej, rodzicom i uczniom kl. IIF Liceum Ogólnokształcacego im. Romka Strzałkowskiego w Suchym Lesie za ufundowanie super zabawek; Centrum Turystki Kulturowej Trakt za pakiety upominków; Firmie OSKAR i każdemu kto w ramach  współpracy  z nimi przekazuje nam książki; Pani Agnieszce za zestaw gier planszowych. Serdeczne Bóg zapłać. Jesteście dla Nas wsparciem, za które dziękujemy. Ważne jest by nie być samemu w podejmowanych przez Nas, jakże czasami bardzo trudnych i bolesnych działaniach. Oczywiście również bardzo gorąco dziękujemy Pani Magdzie i Pani Joannie za koordynowanie tego dnia, całej kadrze za obecność, zaangażowanie i wspólne z wychowankami tworzenie dobrej i radosnej atmosfery.

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowy, stąd życzymy Państwu zdrowia i sił w walce z rozpowszechniającym się koronawirusem, Bożej Radości i Miłości w tym szczególnym czasie. Wierzymy, że Nowonarodzone Dzieciątko Państwu pobłogosławi w nadchodzącym Roku 2021. Niech w każdym dniu dane Wam będzie odnaleźć Boga, a wraz z Nim szczęście.

 

# Nasze hashtag’i #dom młodzieży
#DomMłodzieżyPoznań
#SalezjańskiePlacówkiOpiekuńczoWychowawcze
#Salezjanie