Wakacje 2017 w Domu Młodzieży

Podobnie jak w roku ubiegłym, tegoroczne wakacje w salezjańskim „Domu Młodzieży” w Poznaniu przebiegły w cieniu zmian personalnych. Pożegnaliśmy dotychczasowego wicedyrektora, ks. Witolda Drzyzgiewicza, który został proboszczem i dyrektorem w Rumi, a także terapeutę ks. Arnolda Zimnickiego, który został wikariuszem w parafii wojskowej w Poznaniu.

Tymczasowo obowiązki wicedyrektora ds. administracyjnych przejął dyrektor przy pomocy p. Jarka oraz kl. Roberta, ponieważ od sierpnia wsparł nas jako asystent kl. Robert Sierota.

To oczywiście nie zmieniło nic w planowanych wakacjach wychowanków. W lipcu odbyły się 4 akcje kolonijne organizowane przez Dom Młodzieży i podobnie w sierpniu także 4. Zaczęliśmy wyjazdem rowerowym chłopców do Aleksandrowa Kujawskiego, którym kierował p. Damian Niczaj przy pomocy wychowawców p. Darka Przybylaka i p. Sławka Strzeleckiego. Następnie ks. Tomasz prowadził spływ kajakowy chłopców rz. Piławą, mając do pomocy p. Mateusza Ciesielskiego, p. Damiana Niczaja oraz praktykanta kl. Pawła Potęgę. Dziewczęta w tym czasie były na koloniach w Szklarskiej Porębie, które zorganizowała p. Wicedyrektor wraz z wychowawcą Joanną Tomczak i wolontariuszką z Włoch Anną Menesatti, a ostatnią lipcową akcją był rejs chłopców po Zalewie Szczecińskim, którym kierował ks. Tomasz przy pomocy wychowawcy Marcina Lajsznera, praktykanta kl. Grzegorza Bujałkowskiego oraz wolontariusza Przemysława Sochy.

Równie aktywnie wyglądał sierpień. Najpierw odbył się biwak żeglarski nad Zalewem Szczecińskim dla dziewcząt, prowadzony przez ks. Tomasza przy pomocy p. Beaty Łowickiej oraz wolontariuszki Anety Sigiel, następnie dziewczęta wybrały się na kolonie do Gdańska pod opieką p. Beaty Łowickiej i p. Magdaleny Ahlqvist, potem kolejny rejs żeglarski chłopców pod kierunkiem ks. Tomasza, kl. Roberta Sieroty oraz wolontariusza P. Sochy i na koniec wakacji wycieczka Warszawa-Sandomierz, zorganizowana dla dziewcząt przez p. Katarzynę Zielińską przy pomocy wychowawców p. Mariusza Małolepszego oraz p. Cezarego Szymanka.

Ponadto jak zwykle nasi wychowankowie brali udział w akcjach wakacyjnych organizowanych przez inne podmioty. Były to: obóz sportowy, kolonia socjoterapeutyczna w Białce Tatrzańskiej, obóz młodzieżowy w Szamocinie, kolonia w Dźwirzynie oraz półkolonie „Artystyczne Lato” w Poznaniu.

Wakacje w Domu Młodzieży nikomu nie pozwalają na nudę.