Wyjątkowy czas Bożego Narodzenia

W każdym katolickim domu w naszej ojczyźnie obchodzi się święta Bożego Narodzenia, również my jesteśmy wierni tej tradycji w naszym Domu Młodzieży. W szczególny sposób ważne jest spotkanie wigilijne, którego również nie zabrakło w naszym domu.

Choć spotkanie wigilijne odbyło się nie w samą wigilię Bożego Narodzenia, ale kilka dni wcześniej, to jednak nie przeszkodziło, by była wspaniała świąteczna atmosfera. Całe spotkanie rozpoczął ksiądz dyrektor Tomasz Kościelny SDB od słowa wstępnego i powitania wszystkich gości, rodzin i przyjaciół, a następnie dziewczęta przedstawiły jasełka. Sztuka, którą przygotowały panie: Sylwia Szudzichowska, Joanna Tomczak i Magdalena Ahlqvist, przypominała wszystkim widzom, jak to było z narodzeniem Chrystusa. Najkrócej mówiąc: wspaniała gra aktorska okraszona jeszcze wspanialszym śpiewem.

Następnie udaliśmy się na stołówkę, gdzie staropolskim zwyczajem rozpoczęliśmy wieczerzę od wysłuchania Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, którą odczytał wikariusz z tutejszej parafii, ksiądz Adam Pawłowski,  i podzielenia się opłatkiem. Po wspólnych życzeniach zabraliśmy się do jedzenia. Na stole nie zabrakło tradycyjnych polskich dań takich jak: barszcz, pierogi, ryba i różne sałatki. Po zjedzeniu wieczerzy przyszedł długo oczekiwany przez dzieci czas: przyjście świętego Mikołaja, zwanego w Poznaniu gwiazdorem. W tym roku Mikołaj rozdawał naszym dzieciom paczki, które powstały z dobroci rumskich parafian, animowanych przez proboszcza  księdza Witolda Drzyzgiewicza SDB, za co bardzo dziękujemy. Również dziękujemy pracownikom KPMG, którzy w tym roku obdarowali naszą placówkę sprzętem sportowym, z którego będziemy na pewno bardzo często korzystać.  Już na sam koniec wigilii odbyło się wspólne kolędowanie, które jest stałym punktem programu naszego świątecznego spotkania. Całość animował wspaniały duet muzyczny: p. Sylwia Szudzichowska – kl. Robert Sierota SDB, któremu udało się zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania.

Całemu temu dniowi towarzyszyła wspaniała domowa atmosfera. Wszystko to odbyło się pod czujnym okiem pani Magdaleny Ahlqvist (główny koordynator) oraz pana Cezarego Szymanka, za co serdecznie im  dziękujemy. Podziękowania również dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszego świętowania Bożego Narodzenia.

kl. Robert Sierota sdb